EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

zdjęcie
W czwartek 16 października 2014 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
Z tej okazji w hali Relax uczniowie z piotrkowskich gimnazjów bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji włączyło się w kulminacyjnej fazie 171 osób, m.in. uczniowie z naszego gimnazjum:  Aleksander Kubisa 1a, Jakub Kosmania 1a, Paweł Antosik 1a, Julia Dróżdż 2b, Anna Niedzielska 2b, Klaudia Górna 2b, Anetta Herudzińska 2b, Paulina Podkomórka 2b i Aleksandra Sianos 2b (opiekun p. Katarzyna Kardas). Akcja polegała na tym, by przez pół godziny nieprzerwanie wykonywać akcję przywracania czynności serca na fantomach.

Kampania ma na celu pokazanie, że resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest łatwiejsza, niż większość ludzi uważa i z pewnością ratuje życie.

Foto: Katarzyna Kardas