MTM XII

XII Międzygimnazjalny Turnirj Matematyczny

8 lutego 2014 r, w naszej szkole przeprowadzono dwunastą edycję Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego. W Turnieju wzięło udział 10 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1,3,4,5 w Piotrkowie Tryb. oraz Gimnazjum w Gorzkowicach, Rozprzy, Szydłowa, Woli Krzysztoporskiej, Czarnocina i Moszczenicy.

Międzygimnazjalna Komisja Turnieju pod przewodnictwem doradcy metodycznego matematyki (reprezentującej WODN) p. Alicji Sęk, spośród 70 uczestników wyłoniła 14 laureatów i drużynę zwycięską.

Najlepszą okazała się drużyna z Gimnazjum nr 4, co sprawia, iż nagroda główna konkursu, Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb. zostanie przekazany tej szkole.

II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3, a III miejsce drużyna z Gimnazjum nr 5

Indywidualnie, najlepszy wynik wśród laureatów Turnieju i tytuł Matematyka Roku 2014 osiągnęło czworo uczniów : Kociniak Jan z Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Tryb., Kucharczuk Natalia i Żuber Piotr z Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. oraz Stańczyk Kamil z Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Tryb.

Laureatem XII MTM z naszej szkoły został również Januszewski Miłosz

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 28 lutego 2014 r o godz. 13.00 w naszej szkole. Laureaci odbiorą dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom od organizatorów konkursu.

WYNIKI KLASYFIKACJI

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XII MTM