Dziś, tj. 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka szkolna zorganizowała akcję „Czytam, bo lubię”,
Dziś rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny.
W dniu 17 kwietnia 2016 r. w kościele O O. Bernardynów  odbyły się uroczystości z okazji upamiętnienia 76 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
4  kwietnia 2016 r, w Gimnazjum nr 5 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów XIV Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego.
Konkurs Matematyka - moja pasja” - Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim drugi rok z rzędu najlepszym gimnazjum w województwie łódzkim.
21-03-2016

Nakręcona Pomoc

Podziękowanie
„Wielkanocne inspiracje” to tytuł wystawy przygotowanej przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem nauczyciela plastyki Jadwigi Jaszkowskiej.
W stołówce szkolnej w dniu 16 marca 2016r. odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Czy wiesz, co jesz?”
15-03-2016

Konkurs O Koperniku

We wtorek 15 marca odbył się drugi etap konkursu dla klas pierwszych "Życie i dzieło Mikołaja Kopernika",