Inne Konkursy i Akcje

Konkurs pt. “Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”

W ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, którego koordynatorem jest
p. Marzena Jakubik w grudniu 2014r. przeprowadzony został szkolny etap konkursu „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było przygotowanie dania obiadowego z ryby. Uczniowie musieli samodzielnie ugotować danie, przedstawić dokumentację fotograficzną oraz opis składników, których użyli do wykonania potrawy.
Najlepsza praca należąca do Karoliny Faryś oraz Natalii Kalinowskiej uczennic klasy IIg, została wysłana na etap wojewódzki konkursu, którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Łodzi.

Konkurs o zdrowym odżywianiu

W stołówce szkolnej w dniu 25 marca 2015 r. odbył się konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Czy wiesz, co jesz?” w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. W konkursie przygotowanym przez p. Joannę Kowalską i p. Iwonę Bielę wzięli udział uczniowie klas I i II.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Fałek Daria - I f
II miejsce – Bernacka Maja  -  I d
III miejsce – Bartosiewicz Wiktoria - II b

Program  "Trzymaj formę !"

W roku szkolnym 2014/2015 ruszyła 10 edycja programu „Trzymaj formę!”. Ten ogólnopolski program pilotowany jest przez Powiatowe Stacje Sanitarno- Epidemiologiczne. Celem podejmowanych działań jest walka z rosnącym problemem nadwagi wśród młodzieży oraz częstymi zwolnieniami z lekcji wychowania fizycznego. Głównym założeniem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Te właśnie informacje sprawdzane były w teście wiedzy podczas „Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o racjonalnym żywieniu” w grudniu 2014r. Gimnazjum nr 5 reprezentowały Paulina Skalik i Joanna Lara- uczennice klasy Ie, przygotowywane przez p. Marzenę Jakubik.