Dziś, tj. 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Najlepsi uczniowie i absolwenci piotrkowskich szkół zostali nagrodzeni. W czwartek na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie odebrali gratulacje od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Dnia 13.06.2017r. odbylo sie spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. na temat bezpiecznych wakacji.
III Festiwal Różnorodnych Form Artystycznych Grot – Art organizowany jest prze IV LO im. generała S. Roweckiego Grota we współpracy z Centrum Idei „ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
Dnia 6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IIIa odwiedzili Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka
2 czerwca w Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbyło się podsumowanie XIII Gimnazjalnego Konkursu Poetyckiego.
Dnia 01.06.2017r. odbyło się, po raz kolejny spotkanie z ratownikami WOPR-u z Januszem Ciechanowskim i Leszkiem Ciechanowskim na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych podczas wakacji.
W dniu 2 czerwca odbył się konkurs wiedzy o Londynie.
Biblioteka Miejska w Piotrkowie Trybunalskim im. A. Próchnika 26 maja 2017 roku zorganizowała spotkanie z uczniami naszej szkoły.
19 maja odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych związanych z obchodami 800-lecia naszego miasta.