MTM XIII

XIII Międzygimnazjalny Turniej Matematyczny

28 lutego 2015 r, w naszej szkole przeprowadzono trzynastą edycję Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego. W Turnieju wzięło udział  10 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 3, 4, 5 w Piotrkowie Tryb. oraz Gimnazjum w Gorzkowicach, Rozprzy, Szydłowa, Woli Krzysztoporskiej, Wolborza, Moszczenicy i Będkowa.

Międzygimnazjalna Komisja Turnieju pod przewodnictwem konsultanta metodycznego matematyki (reprezentującej WODN) p. Krzysztofa Matczaka, spośród 65 uczestników wyłoniła 15 laureatów i drużynę zwycięską.

Drużyna z naszej szkoły w składzie :
Julia Kuc
Agnieszka Napora
Kamil Galewski
Jakub Sola
Miłosz Januszewski
Michał Reczulski

zajęła I miejsce, co sprawia, iż nagroda główna konkursu, Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb. powróci do naszej szkoły.
II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4, a  III miejsce drużyna z Gimnazjum nr 3.

Indywidualnie, najlepszy wynik wśród laureatów Turnieju i tytuł Matematyka Roku 2015osiągnęło czworo uczniów :
Łaszczewska Klaudia         z  Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Tryb.
Cybart Mateusz                 z  Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb.
Sola Jakub                        z  Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Tryb.
Januszewski Miłosz          z  Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Tryb.

Laureatami XIII MTM z naszej szkoły zostali : Galewski Kamil (2g), Reczulski Michał (3d)
i Napora Agnieszka (3e).
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 marca 2015 r w Gimnazjum nr 4.
Laureaci odbiorą dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta,
a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom od organizatorów konkursu.

ZAKOŃCZENIE XIII MTM

Foto: Barbara Pirek