Dziś, tj. 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po uhonorowaniu najlepszych uczniów dyplomami oraz nagrodami odbyła się część artystyczna.
Rok szkolny 2014/2015 – grad sukcesów matematycznych uczniów Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
1 czerwca w Amfiteatrze miejskim nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne „Posłuchaj”
DYWIZJON 303  - pod tym hasłem w naszej szkole 27 maja br. odbyło się podsumowanie V edycji projektu edukacyjnego Opowiem ci o wolnej Polsce…
W ramach akcji prowadzonych w naszej szkole – „Adopcja Serca” (od 2002r.) i „Pomagamy dzieciom z Omvan” (od 2013r.) przybyła do naszej placówki siostra Elza z Kamerunu.
nia 16 maja 2015 roku odbył się rajd zorganizowany przez Komendę Hufca Harcerstwa Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim
12 maja w Warszawie odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!,
W dniu 9 maja w Bąkowej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca 69 rocznicę zamordowania przez Urząd Bezpieczeństwa 12 żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w 1791r.
Dziś rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny.