OSTATKI

KONIEC KARNAWAŁU

Karnawał zawsze był szczególnym okresem w roku. Kojarzony jest z głośną muzyką, tańcami i radosnymi okrzykami. Po karnawale nastaje jednak post, w którym powinniśmy powstrzymywać się od hucznych zabaw i biesiad. Ale zanim ten czas nadejdzie, pora na ostatki (zapusty, kuse dni albo kusaki), które zawsze trwają od tłustego czwartku do wtorku,  zwanego w Polsce „śledzikiem”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na  „NAJCIEKAWSZY STRÓJ KARNAWAŁOWY”. Samorząd Uczniowski, jako organizator miał trudne zadanie przy wyborze tych najlepszych, ponieważ nasi gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością. Ostatecznie zdecydowano, że wygrywają kostiumy: Sary Szczukockiej i Karoliny Jureńczyk z klasy II „b”, Jakuba  Karwulewicza z klasy III „g” i Weroniki Żandeckiej z klasy III „e”.

Foto: Ula Ratajczyk