Najlepsi uczniowie Gimnazjum nr 5 nagrodzeni przez prezydenta miasta.

Najlepsi uczniowie i absolwenci piotrkowskich szkół zostali nagrodzeni. W czwartek na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie odebrali gratulacje od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Wśród wszystkich wyróżnionych uczniów naszego miasta  z  Gimnazjum nr 5 nagrody odebrały Paulina Skalik z klasy IIIe - najlepszy absolwent oraz Maja Bernacka  z IIId - najlepszy uczeń. Obydwie uczennice po trzech latach nauki w naszej szkole osiągnęły bardzo wysokie średnie ocen: Paulina 5,78, a Maja 5,72.
Poza wysoką średnią Paulina Skalik kończy naszą szkołę z wieloma sukcesami. Została m.in.:
laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki,
laureatką konkursu Matematyka Moja Pasja
laureatką,zdobywczynią I miejsca w Piotrkowskim Maratonie Matematycznym
laureatką Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego
finalistką Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i z Wos-u
finalistką XX Konkursu Ekologiczno-regionalnego oraz zajęła I miejsce w etapie Wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK.
Maja Bernacka brała udział w wielu konkursach przedmiotowych, i także m.in. zajęła II miejsce w konkursie o Londynie, II miejsce w konkursie o zdrowym żywieniu, III miejsce w konkursie ortograficznym na platformie e-learningowej oraz I miejsce w konkursie o Irlandii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!