Nasi matematyczny znowu najlepsi !

4  kwietnia 2016 r, w Gimnazjum nr 5 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów
XIV Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego.

Konkurs, którego organizatorami są Gimnazjum nr 5  i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Piotrkowie Tryb., przeprowadzono 5 marca 2016 r.
Wzięło w nim udział  9 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 1, 3, 4 i 5 w Piotrkowie Tryb. oraz Gimnazjum w Będkowie, Rozprzy, Szydłowa, Czarnocina i Moszczenicy.

Międzygimnazjalna Komisja Turnieju pod przewodnictwem konsultanta metodycznego matematyki (reprezentującej WODN) p. Anny Maliszewskiej, spośród 61 uczestników wyłoniła 5 laureatów i drużynę zwycięską.

Najlepszą okazała się drużyna z Gimnazjum nr 5 w składzie :

Kamil  Galewski
Jakub  Sola
Kacper Świerk
Zuzanna Adamczewska
Paulina Skalik
Agata Tłoczek
Krystian Ślusarczyk

Drużyna uzyskując 171 pkt zajęła I miejsce i przez najbliższy rok, dalej będzie w posiadaniu Pucharu Przechodniego Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb.
II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 (144 pkt)III miejsce drużyna z Gimnazjum nr 3 (101 pkt).

Indywidualnie, najlepszy wynik wśród laureatów Turnieju i tytuł  Matematyka Roku 2016 osiągnęło
2 uczniów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ każdy z nich jest laureatem lub finalistą innych prestiżowych konkursów matematycznych. Obaj są również :
    - laureatami  Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
    - laureatami  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
    - laureatami ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Olimpus”
    - laureatami  Konkursu o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej
    - laureatami  konkursu „Matematyka Moja Pasja”

Matematykami  Roku 2016  zostali :

Kamil Galewski  i  Jakub Sola  z Gimnazjum nr 5  (uczniowie  pana  Bogumiła  Pęciny)
Kamil został również  finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Szkół Średnich , czym zapewnił sobie już teraz zwolnienie z matury.
 Pozostałymi laureatami XIV Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego zostali :

- finalista  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
    - laureat ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Olimpus”
    - finalista  konkursu „Matematyka Moja Pasja”
      Kacper Świerk  z Gimnazjum nr 5    - uczeń pani Barbary Pirek

- finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
    - finalista  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
    - laureat  Konkursu o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej
      Arkadiusz Pospieszny  z Gimnazjum w Będkowie    - uczeń pani Anny Milczarek
      Natalia Ożarek  z Gimnazjum nr 4    - uczennica pani Ewy Kulik-Maślanki

Podczas uroczystości laureaci odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom od organizatorów konkursu.

W imieniu Pana Prezydenta, Puchar i dyplomy wręczył Kierownik Referatu Edukacji – pan Radosław Kaczmarek. Dyplomy dla nauczycieli laureatów i pozostałych uczestników konkursu wręczył Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli pan Dariusz Magacz.

Uroczyste zakończenie XIV MTM przygotowała Barbara Pirek

Foto & video: A.Herudzińska, O.Wójcik, H.Pirek