Jesień pełna wspomnień…

W ostatni listopadowy czwartek w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie połączone
z konkursem recytatorskim, poświęcone pamięci tych, którzy odeszli.

Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wierszy znanych i mniej znanych w interpretacji uczniów klas I i II. Młodzież biorąca udział w konkursie deklamowała wiersze m. in. ks. Jana Twardowskiego, W. Szymborskiej, J. Kulmowej, J. Lechonia, K. K. Baczyńskiego, D. Wawiłow czy Cz. Miłosza.
W przyjemny, refleksyjny nastrój  zebranych wprowadziły piękne jesienne piosenki śpiewane przez chórek dziewcząt i chłopców z klas I h i II h oraz występy solowe uczennic z II h i III d. Rodzice, nauczyciele oraz młodzież Gimnazjum nr 5 mogła wysłuchać utworów, takich jak: Jesień idzie M. Zwierzchowskiej i A. Grotowskiego, Jesiennej zadumy E. Adamiak, Koncertu na dwa świerszcze Magdy Umer, Liryk na jesień Czerwonego Tulipana czy Dnia w kolorze śliwkowym Leszka Długosza.
Jury w składzie: M. Izdebska - przedstawiciel grona pedagogicznego, M. Majchrzak – przedstawiciel rodziców, Adrian Chawiński z kl. IIIc - reprezentant społeczności uczniowskiej wyłoniło zwycięzców konkursu:
I miejsce – Paulina Wojtczyk kl. II f za recytację wiersza Piosenka o końcu świata
Czesława Miłosza,

II miejsce - Julia Sęk kl. IIf , która zaprezentowała utwór Zabrałeś nadzieję
Barbary Wrzesińskiej,

III miejsce – Marcelina Kleska kl. IIh  za deklamację wiersza  Śpieszmy się
ks. Jana Twardowskiego.

Nagrody wręczyła wygranym pani wicedyrektor Małgorzata Kacperek.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki za swój występ.
Fundatorem nagród był Samorząd Uczniowski oraz Komitet Rodzicielski
Wieczór poetycki przygotowali: Samorząd Uczniowski oraz Izabela Rejmicz, Dorota Siedlak i Magdalena Izdebska.

SU dziękuje bardzo Rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku

Foto: Ula Ratajczyk i Zuzia Imielczyk