Ślubowanie Klas Pierwszych

Nasi Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami
23 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był bardzo wyjątkowy dzień.
Uroczystość poprowadzili uczniowie: Zuzanna Czarczyk, Wiktor Błaszczyk oraz Kamil Matuszczyk. Powitali oni zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym , pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Katarzyna Błażejewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Po tej wyjątkowej chwili wiceprezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego pan Andrzej Kacperek złożył najserdeczniejsze życzenia uczniom, rodzicom i wychowawcom.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występ artystyczny dzieci, który spotkał się z gromkimi brawami. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie zaśpiewane piosenki, wspaniale wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację tej wspaniałej uroczystości.
Wychowawcy klas pierwszych

Foto: S.Budzisz