Osiedlowy Festyn Sportowy

„Pożegnanie lata”
We wtorek 24 września odbył się w naszej szkole Osiedlowy Festyn Sportowy.
Po części oficjalnej, w której uczestniczyli zaproszeni goście (Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Pan Andrzej Kacperek, Piotrkowscy Radni  - Pan Jan Dziemdziora i Pan Michał Czarczyk, Kierownik Referatu Edukacji UM – Pan Radosław Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Osiedla  Słowackiego - Północ – Pan Józef Szelka wraz z towarzyszącymi mu przedstawicielami Rady i Zarządu Osiedla) odbyły się zawody sportowe:
- mecze piłki nożnej chłopców klas VII i VIII
- mecze piłki koszykowej dziewcząt klas VII i VIII
W trakcie trwania rozgrywek meczowych odbyły się następujące konkurencje lekkoatletyczne:
  • bieg na dys. 60m,
  • rzut piłką lekarską,
  • skok w dal
dla uczniów klas IV-VI oraz tory przeszkód dla uczniów klas I-III.

Nowoczesne boiska z bezpieczną nawierzchnią powstały z inicjatywy Rady Osiedla Słowackiego – Północ oraz  Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nadzór nad projektem i wykonaniem inwestycji sprawował Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Po zawodach odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

Foto: H.Pirek i S.Budzisz