"Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania"

"Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania" to święto ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i obchodzone 29 września.
Ponieważ w tym roku dzień ten przypadał w sobotę, upamiętniony został w naszej szkole dzień wcześniej. Oprócz bibliotekarzy, którzy czytali w tym dniu dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej, do akcji włączyli się niektórzy nauczyciele, którzy zaczynali lekcję poświęcając 20 minut na głośne czytanie książek w kameralnej atmosferze sali lekcyjnej. Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania, bo działanie takie ma wiele zalet - rozwija wyobraźnię, uwrażliwia, buduje więzi między rodzicem i dzieckiem, stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca jego słownictwo.
W akcji wzięli udział bibliotekarze, poloniści i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.