Obchody Święta Niepodległości

„100 – lecie Niepodległości”
Dnia 9 listopada 2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem: „100 – lecie Niepodległości”. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć całej społeczności szkolnej, co Polska musiała przejść, zanim stała się niepodległym państwem. Przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy IV B, niezwykłe zdjęcia w połączeniu z montażem słowno – muzycznym wzbudziły wielkie emocje, ale i refleksję. Podniosłą i pełną napięć atmosferę wprowadziły także utwory prezentowane przez chór szkolny „ Żeby Polska była Polską”, Alicję Kulbat „ Miejcie nadzieję” oraz gra na akordeonie Bartłomieja Lisickiego.
To ważne święto przypomniało Nam, że w tym zabieganym życiu, warto stanąć na chwilę, wspomnieć Naszych rodaków, bo dzięki Nim jesteśmy WOLNI. Oni poświęcili dla Nas życie.

Foto w szkoła: Ania Tomecka

Ponadto w dniu 11 listopada 2018 roku odbyły się w naszym mieście uroczystości upamiętniające 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski . W obchodach tych wziął udział Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką pana Leszka Baryckiego, wiązankę pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza  złożyła pani dyrektor Katarzyna Błażejewska wraz z uczennicami naszej szkoły.

Foto miasto: Leszek Barycki