W dniu 28.11.18 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich szkół piotrkowskich .
W dniu 08.11.18 uczniowie naszej szkoły z klas IV i V wzięli udział w zawodach sportowych w mocowaniu .
29.10.2018 r. w Dobryszycach odbyły się półfinałowe gry w tenisie stołowym dziewcząt.
Kolejny sukces naszych chłopców z klas V i VI !
19.10.2018 r. w VLO (dawnym Gimnazjum nr 1) odbyły się Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym dziewcząt.
17.10.2018 r. odbył się Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt
Radosna wygrana chłopców z naszej szkoły z Półfinałach Orlikowej Ligi Mistrzów, które odbyły się 12.10.18r. w Sulejowie!
8.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
Dwaj byli uczniowie naszej Szkoły / Gimnazjum5/ a zarazem wychowankowie Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego VOLLEY5  zostali powołani do kadr narodowych.
W ramach projektu "Sportowe  wakacje"  42-osobowa grupa uczniów naszej szkoły aktywnie wypoczywała podczas obozu w Bułgarii.