ULA RATAJCZYK WOLONTARIUSZEM ROKU 2019

3 grudnia 2019 - Gala Wolontariatu
UWAGA! UWAGA!

MAMY TO!

Z największa przyjemnością zawiadamiamy całemu światu, że nasza: koleżanka, nauczycielka, przyjaciółka nominowana przez Stowarzyszenie HELP PT w Plebiscycie Wolontariusz Roku 2019 została wybrana  WOLONTARIUSZEM ROKU 2019 !
Uroczysta Gala Wolontariatu odbyła się 3 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury, podczas której
Urszula Ratajczyk odebrała nagrodę za wieloletnią działalność na rzecz propagowania idei wolontariatu wśród uczniów dawnego Gimnazjum nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 2, działania pomocowe dla potrzebujących, niepełnosprawnych i ciężko chorych, zaangażowanie i wsparcie
we wszelkich możliwych tego typu przedsięwzięciach.

Wszystko zaczęło się jakieś 20 lat temu, kiedy zostałam opiekunem SK PCK.
Razem z uczniami włączałam się wtedy w różne akcje pomocowe na rzecz dzieci biednych, ciężko chorych
i niepełnosprawnych.  Dzisiaj współpracuję ze stowarzyszeniami i fundacjami nie tylko z miasta ale i z kraju. Jestem też honorowym dawcą krwi. Od dawna działam na rzecz WOŚP, z czego jestem bardzo dumna. Propaguję też udzielanie pierwszej pomocy – udało mi się nawet, z ponad 100 uczniów, przystąpić do bicia rekordu w RKO.

Chciałam podkreślić, że żadne akcje nie doszłyby do skutku bez ogromnego i bezinteresownego zaangażowania dzieci, które pokochały wolontariat. Jestem z nich naprawdę bardzo dumna i cieszy mnie fakt, że zbiórka złotych grosików, plastikowych nakrętek, zużytych baterii, rzeczy potrzebnych w schronisku dla bezdomnych zwierząt jest dla nich czymś oczywistym.
Z tego miejsca pragnę  podziękować swojej Rodzinie i Przyjaciołom, którzy mnie wspierali i zawsze we mnie wierzyli.

GRATULUJEMY!