Obchody Dnia Patrona Szkoły

"STACJA BACZYŃSKI"
Video: B.Pirek/H.Pirek

5 marca 2019 r.w SP nr 2 miała miejsce uroczystość szkolna poświęcona patronowi Naszej Szkoly - K.K.Baczynskiemu przygotowana przez nauczycieli: Annę Kołacińską, Martę Szafranek, Agatę Paul, Urszulę Ratajczyk, Annę Skrzypczyńską - Kratę oraz Jadwigę Jaszkowską.
W programie uczniowie zaprezentowali przedstawiciela pokolenia Kolumbów na tle sytuacji rodzinnej, zdolności twórczych oraz wydarzeń z II wojny światowej.
Młodzież inspirując się życiem i tekstami poety, wykonała dwa układy taneczne(Hava Nagila, Na moście w Avignon), piosenki (Dziś idę walczyć, mamo; Panny z Avignon) zaśpiewane z ,,oddziałem żołnierzy" oraz ilustrowane pokazem baletowym.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie:
Aniela Czaja VIIIC, Jędrzej Adaszek IIIB gim., Wiktor Błaszczyk VIA, Zuzanna Michałowska VIC, Oskar Rogut VF, Ada Rogalska VIC, Julia Bednarek VIC, Aleksandra Buchalska VIC, uczniowie klasy VIB (taniec żydowski) a także Alicja Kulbat IIIB gim. wraz z chłopcami z klas III gim.

Foto: Marta Szafranek, Ania Tomecka