Akcja "Wigilia dla Zwierząt 2019"

6 grudnia 2019

Jak co roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim zachęca do udziału
w akcji Wigilia dla Zwierząt. Nasza szkoła zawsze angażuje się i chętnie przyłącza się do pomocy podopiecznym schroniska. Zbieramy plastikowe nakrętki i koce, ale przede wszystkim karmę. Głównym założeniem akcji jest to, by każdy zwierzak w święta został obdarowany karmą z puszki.
W Mikołajki (6.12.19) młodzież z klasy VIIa wraz z wychowawcą Agatą Paul i nauczycielem wspomagającym Martą Szafranek odwiedziła schronisko. Uczniowie przekazali zebrane przez społeczność szkolną dary oraz poznali warunki, w jakich żyją opuszczone przez ludzi zwierzęta. Dzieci przekonały się, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.
To jeszcze nie koniec akcji. Wciąż zbieramy puszki z karmą. W przyszłym tygodniu kolejna klasa odwiedzi Schronisko i przekaże zebrane przez siebie upominki dla zwierząt.