23 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Thanksgiving Day. Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych poświęconych historii i zwyczajom związanym z tym narodowym, amerykańskim świętem. Mieli okazję poznać słownictwo dotyczące Święta Dziękczynienia oraz poszerzyć wiedzę o kulturze i historii USA.

Uczniowie naszej szkoły na wycieczce w Warszawie najpierw zmagali się z wyzwaniami sprawdzającymi siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną w parku rozrywki TEPfactor, a następnie wybrali się w trasę "Piłkarskie emocje" na Stadionie Narodowym, gdzie fani piłki nożnej mogli zobaczyć, miejsce w szatni Roberta Lewandowskiego oraz pozostałych piłkarzy reprezentacji Polski. Zwiedzić z przewodnikiem stadion i posłuchać ciekawostek dotyczących historii piłki nożnej.
22.11.2023 odbyło się podsumowanie innowacji CZYTANIE ROZWIJA.... Projekt realizowany był w klasach czwartych. Uczniowie wykonywali makiety, prace plastyczne z wykorzystaniem nowych technologii oraz wcielili się w postacie z lektury Akademia pana Kleksa. Brawami zostali nagrodzeni wszyscy uczniowie, którzy zaprezentowali najciekawsze stroje. Po obejrzeniu wystawy prac oraz korowodu postaci przedstawiciele klas czwartych uczestniczyli w grze terenowej, w której sprawdzali swoją wiedzę z lektury. Cel innowacji- rozwijanie kreatywności został osiągnięty.
W dniach 21.11 – kl VI i 24.11 – kl. V odbyły się zawody w halowej piłce nożnej. Nagrody – słodycze, dla każdego uczestnika ufundowała Rada Osiedla Słowackiego „Północ”.
21 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, szkolny korytarz również przystrojony był w żółte barwy, uśmiechnięte minki, pozytywne hasła. W klasach I-III dzieci robiły ćwiczenia związane z życzliwością m.in. wykreślankę, krzyżówkę, wpisywali pełne życzliwości słowa i czyny w płatki kwiatów.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tak radosny dzień!
I Miejsce  w Szachach Drużynowych.
W dniu 17.11.2023r.  Odbyły się  Mistrzostwa Miasta w Szachach Drużynowych. Zawodnicy z naszej szkoły świetnie się spisali i zajęli  I miejsce.
W skład zwycięskiej drużyny weszli:
Teżyk Andrzej
Teżyk Rafał
Cezary  Kruszyński
Maria Wereszczyńska.
Natomiast  młodsi zawodnicy,  w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie:
Stanisław Stachowicz
Jakub Cieślak
Alan Drozd
Anna Khort
zajęli V miejsce.
Opiekun: Małgorzata Gruca

Koncert Filharmonii na kółkach My Cyganie
W dniu 20 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Oblicza Ojczyzny", organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Lilianna Ogińska z klasy 5a zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Dbam o środowisko w Łódzkiem” pn. „Dzień Czystego Powietrza”. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
W dniu 14.11.2023r  odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym.
Nasza szkołę reprezentowali:
Bartek Adamski Vd
Adamski Wscióbiak Va
Jan Jagodziński  Vd
Chłopcy zajęli V miejsce.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl