od 28 marca 2024 r.
do 02 kwietnia 2024 r.
We wtorek 26 marca 2024 r. uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły "Życie i czasy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki patrona naszej szkoły i czasów w których żył.
26.03.2024r. uczniowie SP2 z Ukrainy oraz z kl. IVb uczcili tradycję - Dzień Kartki Świątecznej. Własnoręcznie wykonali tradycyjne kartki z życzeniami na Wielkanoc. Efekty prac prezentujemy.

Nauczyciel: Alina Wojdal
Piękne, kolorowe karty wielkanocne wykonali uczniowie SP2. Część z nich wzięła udział w konkursach plastycznych.
Wesoła, radosna wielkanocna gromadka, czyli "upcykling" z rolek po papierze w wydaniu uczniów z klasy 7e
19 marca 2024 r. uczniowie klasy 4d i 25 marca 2024 r. uczniowie klasy 4c uczestniczyli w warsztatach plastycznych ODA „Szklane Tradycje, Szklane Inspiracje”.  Dzieci poznały historię piotrkowskich hut szkła oraz obejrzały wystawę „Artyści Szkła Piotrkowskiego”, na której podziwiały szklane dzieła sztuki projektantów szkła użytkowego i artystycznego związanych z Piotrkowem.
20 marca odbył się w Grabicy Powiatowy Turniej Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Brzozie. W konkursie wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły:
Iga Błaszczyk (klasa 6c, opiekun: Magdalena Izdebska),
Lilia Miśkiewicz (klasa 6c, opiekun: Monika Bąkowska),
Marcel Rakowski (klasa 5e, opiekun: Lidia Burakowska-Ogińska).
Największe zawody siatkarskie dziewcząt w naszej hali sportowej.   W sobotę 23.03.24 byliśmy organizatorami kolejnej edycji siatkarskiej ligi dziewcząt. Rozgrywane zawody  zgromadziły jednocześnie 44 zespoły czyli ponad 130 dziewcząt z klas VI-VIII.  Pięć zespołów reprezentujących SP2 z powodzeniem rywalizowało z rówieśniczkami zdobywając kolejne punkty do ligowej tabeli.
 Jacek  Kisiel
Podczas lekcji fizyki wykonujemy ciekawe doświadczenia. Pierwsza grupa klasy 7a realizowała ostatnio temat związany z temperaturą i energią. Najpierw przygotowaliśmy kolorową miksturę dla każdego ucznia. Badaliśmy termometrami temperatury poszczególnych roztworów - wrząca woda, wystudzona woda, etc. Zaobserwowaliśmy, że w miarę upływu czasu temperatura się zmniejszała.
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z tymi osobami założyliśmy dwie niepasujące do siebie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy tym osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Celem naszej akcji było przede wszystkim uświadamianie uczniów, że osoby z Zespołem Downa mają takie same potrzeby i pragnienia jak osoby zdrowe. Pamiętajmy, że drobne gesty mają znaczenie i mogą spowodować łamanie stereotypów i przezwyciężanie barier.
 Literackie wojaże w czasie i przestrzeni". Uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Mieli oni okazję sprawdzić swoją wiedzę za pośrednictwem gry online "Zaginieni w czasie i przestrzeni", która została utworzona specjalnie do tego celu. Bazą gry stała się treść lektur omawianych w trakcie trwania innowacji: „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania" oraz "Mikołajek”.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl