Rajdy rowerowe

Nasza szkoła promując zdrowy tryb życia i aktywne formy wypoczynku brała udział w rajdach rowerowych.
We wrześniu br. uczestniczyliśmy w „ 14 Piotrkowskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym” organizowanym przez posłankę p. Elżbietę Radziszewską. Trasa wycieczki prowadziła z Piotrkowa Trybunalskiego przez Zalesice, Witów, Kłudzice do Włodzimierzowa. Na półmetku rajdu na terenie „Zielonego Gościńca” we Włodzimierzowie zaplanowany był odpoczynek i wiele niespodzianek dla uczniów. Pokonaliśmy ok. 30 km trasę. Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Odrzywół, Iwona Kapuścik, Maciej Zawadzki.
Nastepnie braliśmy udział w 43 Rowerowym Rajdzie „Prażonego ziemniaka”organizowanym przez PTTK. Rajd rozpoczęliśmy obok zamku w Bykach, a zakończyliśmy w restauracji „ Altamira” w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat naszego regionu uczestnicząc w konkursach organizowanych przez PTTK .Wygrali wiele ciekawych nagród.Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego:Anna Odrzywół oraz Iwona Kapuścik.

Popularyzując turystykę rowerową wzięliśmy też udział w „Wycieczce Rowerowej z OSiR-em” pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego p. Krzysztofa Chojniaka. Trasa długości ok.24 km prowadziła z Piotrkowa Trybunalskiego do Moszczenicy. Na półmetku przy stadionie „Włókniarza”w Moszczenicy na uczestników czekał poczęstunek rajdowy i konkursy z nagrodami. Uczniowie naszej szkoły mieli bardzo dużo szczęścia podczas losowania nagród i wielu z nich otrzymało ciekawe prezenty.Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Odrzywół, Iwona Kapuścik,Małgorzata Gruca i Maciej Zawadzki.Wszyscy ukończyli rajd i na mecie otrzymali pamiątkowe medale oraz słodycze.Jak zawsze towarzyszyła nam piękna pogoda i miła atmosfera.