XIV Międzygimnazjalny Turniej Matematyczny

WIELKI SUKCES NASZYCH MATEMATYKÓW !

5 marca przeprowadzono w nasze szkole XIV Międzygimnazjalny Turniej Matematyczny.

Kamil Galewski i Jakub Sola (uczniowie p.Bogumiła Pęciny) oraz Kacper Świerk (uczeń p. Barbary Pirek) zostali laureatami  tego konkursu oraz z pozostałymi członkami drużyny:  Pauliną Skalik,  Joanną Adamczewską,  Agatą Tłoczek i Krystianem Ślusarczykiem (uczniami p. Bogumiła.Pęciny), uzyskując najlepszy wynik zespołowo (I miejsce) sprawili, iż Puchar Przechodni Turnieju (ufundowany przez Prezydenta Miasta) pozostaje w naszej szkole !

W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział  9 drużyn reprezentujących Gimnazjum nr  1, 3, 4  i 5 w Piotrkowie Tryb. oraz Gimnazjum w Będkowie, Czarnocinie, Moszczenicy, Rozprzy i Szydłowa.

Międzygimnazjalna Komisja Turnieju pod przewodnictwem konsultanta metodycznego matematyki  p. Anny Maliszewskiej (reprezentującej WODN),  spośród 61 uczestników Turnieju wyłoniła łącznie 5 laureatów.

Oprócz  Kamila, Jakuba i Kacpra laureatami XIV MTM zostali : Arkadiusz Pospieszny (uczeń p. Anny Milczarek) z Będkowa oraz Natalia Ożarek (uczennica p.Ewy Kulik-Maślanki) z Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb.

Komisja wskazała również laureatów, którzy zasłużyli na tytuł  Matematyka Roku 2016. Uzyskując najlepsze wyniki, tytuł ten wywalczyli Kamil Galewski i Jakub Sola ! Gratulacje !

Najlepsi tegoroczni uczestnicy Turnieju zostaną nagrodzeni na uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 5 kwietnia 2016 r w Gimnazjum nr 5.
Laureaci odbiorą dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta,
a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom od organizatorów konkursu.

Foto: Barbara Pirek