Projekt UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” w Gimnazjum nr 5 zakończony!

Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie?

Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli zdecydowanie TAK! I dlatego też zaangażowali się w projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.
W październiku 2016 roku Gimnazjum nr 5 przystąpiło do IV edycji tej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej. Od listopada do końca stycznia powstawały laleczki charytatywne, które zostały przypisane do wybranych przez uczniów krajów. Każda laleczka to symbol pomocy, której  młodzież udzieliła dzieciom z Angoli.
6 lutego 2017 roku w czasie spotkań z rodzicami odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny. Laleczki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wybór był spory – 55 niepowtarzalnych przytulanek.
Dzięki hojności darczyńców pobiliśmy rekord naszych zbiórek  - 1760 złotych!!! ( a 10 złotych to pakiet szczepień dla jednego dziecka). Zebrana kwota została  w całości przekazana na konto akcji UNICEF.
Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM  zaangażowanym w akcję  - przede wszystkim Gimnazjalistom  - uczniom klas I, II, III (także klas integracyjnych).
Równie mocno dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, których umiejętności krawieckie niejednokrotnie pomogły w realizacji zadania J
Szczególne podziękowania dla pani U. Ratajczyk za pomoc w  realizacji projektu oraz za wsparcie krawieckie, a także dla pani A. Krasoń, która uszyła jedną z lalek.
Szkolne koordynatorki akcji: Anna Szelest i Marta Szafranek

Foto: Ula Ratajczyk i Anna Szelest