Uczniowie naszej szkoły znów na najwyższych miejscach w konkursie matematycznym.

2 marca 2019 - Bielsko-Biała
           Po listopadowych eliminacjach szkolnych  przyszedł czas na zawody finałowe w XXI Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej. W zawodach, które odbyły się w minioną sobotę  2 marca 2019  roku w Bielsku-Białej   z trudnymi zadaniami zmagało się ponad pięćdziesięciu uczniów z całego kraju, wśród nich czterech uczniów naszej szkoły : gimnazjaliści Bartosz Głowacki IIIg, Patryk Rogalski  i Michał Kwiatkowski z IIIb oraz uczeń Mateusz Wójcicki z klasy VIIIb. Każdy uczestnik finału miał do rozwiązania cztery zadania otwarte w czasie  105 minut.
            W kalsyfikacji indywidualnej  gimnazjalistów zwyciężył zdobywając tytuł laureata oraz  złoty medal Patryk Rogalski, II m-ce zajął Michał Kwiatkowski, a III m-ce Bartosz Głowacki. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych I m-ce , złoty medal i tytuł laureata wywalczył Mateusz Wójcicki. Drużynowo Gimnazjum nr 5 zajęło I m-ce w konkursie. Na uroczystej gali uczniowie  z rąk organizatora konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody książkowe. Dodać należy, że to nie jedyne sukcesy naszych matematyków. W tym roku szkolnym dzięki bardzo wysokim wynikom  w różnych konkursach matematycznych  i olimpiadach  rekordowo aż pięciu uczniów naszej szkoły zwolnionych będzie z egzaminu gimnazjalnego oraz  egzaminu ósmoklasisty. Oprócz wymienionych Patryka,Michała,Bartosza i Mateusza egzaminu z matematyki pisał nie będzie także Konrad Szymański z klasy VIIIb, który został dwukrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – w klasie VII i w klasie VIII.
 W tym  roku szkolnym to jeszcze nie koniec zmagań matematycznych.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia !!!