Ślubowanie klas I-szych.

12 października odbyło się w naszej szkole Uroczyste Ślubowanie pierwszych klas.
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor Katarzyny Błażejewskiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie ubrani w galowe stroje niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Uczniowie recytowali i śpiewali piosenki. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor i panie wychowawczynie dokonały aktu pasowania. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego .
 Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak oraz Proboszcz Parafii Św. Jana Pawła II Jacek Tyluś.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy

Foto: Sylwia Budzisz, Ania Tomecka