Ogólnopolskie Bicie Rekordu Guinnessa

w Jednoczesnym Prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej (RKO)
W środę 16. października 2019 roku w samo południe w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się Maraton w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej.
Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się w ten sposób do akcji organizowanej co roku przez Fundację WOŚP-u, która w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca promuje w całej Polsce naukę pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzisiejszą akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu RKO w naszej szkole wsparło 128 uczniów z klas 1b, 2c, 2d, 2e, 3c, 3d, 3e, 9 nauczycieli, 23 wolontariuszy – absolwentów Gimnazjum nr 5 a także Szkoły Podstawowej nr 2.
Oczywiście przed akcją odbyło się szkolenie. Młodzi ratownicy z wielkim zaangażowaniem wysłuchali wiadomości części teoretycznej, a następnie doskonalili swoje umiejętności na fantomach.  Następnie wspólnymi pląsami, piosenkami i zabawami zakończyliśmy ten dzień.
Dzisiejszą akcję bicia rekordu w RKO włączyli się przede wszystkim najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Czy to pomoże w uzyskaniu rekordowego wyniku w całym kraju? Dowiemy się niebawem.
Do zobaczenia za rok!

Organizatorki: U. Ratajczyk, M. Szafranek, I. Szymczyk