O PRZYJAŹNI SŁÓW KILKA...

LEKCJA BIBLIOTECZNA W PIOTRKOWSKIEJ MEDIATECE
Dnia 17 lutego 2020 roku uczniowie klasy 4a pod opieką swojej wychowawczyni, p. Katarzyny Trojanowskiej-Nienałtowskiej, uczestniczyli w bezpłatnej lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w bydynku piotrkowskiej Mediateki.
Lekcja została poprowadzona w oparciu o utwór Danuty Wawiłow pt. „Chcę mieć przyjaciela”, którego lektura pomogła czwartoklasistom zrozumieć, na czym polega prawdziwa przyjaźń i jak warto ją pielęgnować. Po analizie zachowań bohaterów literackich ze wspomnianej wyżej powieści uczniowie przystąpili do interpretacji znaczenia polskich przysłów o przyjaźni oraz rozróżniania cech dobrych i złych przyjaciół, co było wstępem do rozmowy na temat toksycznych znajomości, których powinni się wystrzegać.

Warsztaty biblioteczne "O przyjaźni słów kilka" okazały się być dla uczniów nie tylko odskocznią od szkolnej rutyny, ale przede wszystkim doskonałą inspiracją do zawierania wartościowych przyjaźni.
Była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta naszych uczniów w piotrkowskiej Mediatece.