9 + 7 =
9 + 7 =
Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.
Fragment Wiadomości TV Piotrków

W dniach 10.06. - 13. 06. 2018r w Dźwirzynie k/Kołobrzegu rozegrano Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Startowało 13 drużyn – mistrzów poszczególnych województw. W grupie z reprezentantkami Szkoły Podstawowej nr 2 znalazły się bardzo silne zespoły z Zabrza, Kwidzyna, Buku, Olkusza oraz Stadnickiej Woli.
Dziewczęta z Piotrkowa uległy jedynie obecnemu klubowemu mistrzowi Polski – Zabrzu (14 : 16). Pozostałe mecze wygrały i zajmując I miejsce w grupie mogły cieszyć się możliwością gry o mistrzostwo Polski byłych gimnazjów!
Swojej szansy nie zmarnowały. Po bardzo wyrównanym pojedynku, w pięknym stylu pokonały zespół z Legnicy 21 : 20! I stało się – zespół piłki ręcznej dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim został MISTRZEM POLSKI!!!!!
Na tak wielki sukces w młodzieżowych szkolnych rozgrywkach trzeba było czekać ponad 30 lat!

GRATULACJE!!!
Skład mistrzyń Polski:
Agnieszka Hase – bramkarka, Amelia Dąbrowska – bramkarka,
Daria Grobelna (20 bramek) i Karolina Jureńczyk (14 bramek), Sara Szczukocka (17), Małgorzata Krawczyk (10), Zuzanna Gałas (7), Zuzanna Nowacka (3), Aleksandra Krzyżak, Alicja Kulbat (4), Nadia Kaczmarek, Kaja Grabara, Poterała Julia (2), Magdalena Berlińska (19).
Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana rewelacyjna egzekutorka MAGDALENA BERLIŃSKA, a w zespole wyróżniono Darię Grobelną.

Trenerkami aktualnych mistrzyń Polski są byłe mistrzynie Polski - p. Anna Kalinowska oraz p. Ewa Więcek.