W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Pani Jesień w żółtej sukience”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać suknię dla pani Jesieni z wykorzystaniem darów natury. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno barw jesiennych, rozwijanie kreatywności i umiejętności wykorzystania różnorodnych form i technik plastycznych.
W dniu 06.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej.

Dnia 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznice urodzin Walta Disneya (1901-1966) jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. W tym wyjątkowym dniu chętni uczniowie przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.
Długopisy 3D na zajęciach rewalidacyjnych

3 listopada klasy 7b, 7d, 8a i 8b wzięły udział w wyjątkowej lekcji historii. Tego dnia w murach naszej szkoły gościł pan Michał Hankiewicz, przedstawiciel Muzeum Dzieci Polskich z Łodzi. Przeprowadził on prelekcję na temat losów polskich dzieci w czasie II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem historii obozu przy ul. Przemysłowej w Łodzi.
31 października z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, w naszej szkole odbyła się zabawa pt. „W niebie mój dom”, na którą biletem wstępu był dobry humor i strój w kolorze białym lub niebieskim. Uczniowie klas I-IV uczestniczyli w konkursach, tańcach i animacjach.
27-10-2023

Dzień Piżamy

27 października okazał się dniem spędzonym w radosnej i milej atmosferze w naszej szkole. Wszystkie śpiochy zostały zaproszone do wzięcia udziału w akcji Dzień Piżamy. Ten wyjątkowy dzień oprócz dobrej zabawy miał głębszy przekaz - był wyrazem solidarności z chorymi dziećmi, które spędzają w piżamach większość czasu. Dziękujemy za udział w zabawie.
Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klasy 5B podsumowali cykl lekcji dotyczących mitologii greckiej. Na języku polskim odbyła się „Uczta na Olimpie”, w czasie której nie zabrakło nawet nektaru i ambrozji.

Dnia 24.10.2023r. w klasie 3a i 3e odbyły się warsztaty „Bez pracy nie ma kołaczy”- Geniusz - Kreatywna Edukacja. Dzieci poznały:
• historię użytkowania roślin zbożowych
• różne rodzaje zbóż i sposoby ich przetwarzania
• historyczne i współczesne sposoby uprawy zbóż – prace i narzędzia
• drogę jaką musi przebyć ziarno, aby stało się chlebem (dawniej i dziś). Odbyło się także lepienie i pieczenie podpłomyków ( na średniowiecznym palenisku).
Uczniowie klasy 2d i 2e wzięli udział w warsztatach „Jak to z lnem było”. Zapoznali się z historią odieży, poznali naturalne surowce do produkcji tkanin, następnie tkali na minikrosnach.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn