21 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, szkolny korytarz również przystrojony był w żółte barwy, uśmiechnięte minki, pozytywne hasła. W klasach I-III dzieci robiły ćwiczenia związane z życzliwością m.in. wykreślankę, krzyżówkę, wpisywali pełne życzliwości słowa i czyny w płatki kwiatów.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tak radosny dzień!
I Miejsce  w Szachach Drużynowych.
W dniu 17.11.2023r.  Odbyły się  Mistrzostwa Miasta w Szachach Drużynowych. Zawodnicy z naszej szkoły świetnie się spisali i zajęli  I miejsce.
W skład zwycięskiej drużyny weszli:
Teżyk Andrzej
Teżyk Rafał
Cezary  Kruszyński
Maria Wereszczyńska.
Natomiast  młodsi zawodnicy,  w ramach Igrzysk Dzieci, w składzie:
Stanisław Stachowicz
Jakub Cieślak
Alan Drozd
Anna Khort
zajęli V miejsce.
Opiekun: Małgorzata Gruca

Koncert Filharmonii na kółkach My Cyganie
W dniu 20 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Oblicza Ojczyzny", organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Lilianna Ogińska z klasy 5a zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Dbam o środowisko w Łódzkiem” pn. „Dzień Czystego Powietrza”. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
W dniu 14.11.2023r  odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym.
Nasza szkołę reprezentowali:
Bartek Adamski Vd
Adamski Wscióbiak Va
Jan Jagodziński  Vd
Chłopcy zajęli V miejsce.
Uczniowie klasy 7a realizowali projekt edukacyjny pt. „Wynalazki XIX wieku”. Grupy wybierały temat, nad którym pracowały wspólnie, zgłębiając powstanie i znaczenie konkretnego wynalazku. Celem projektu było poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy na dany temat oraz rozwijanie kompetencji niezbędnych do publicznych wystąpień, rozbudzania i rozwijanie zainteresowań historycznych, kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, pracy w grupie oraz korzystania z TIK. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem. Oto wyniki ich pracy:
Uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli 10 listopada w uroczystości poświęconej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez klasy 3b i 3d pod kierunkiem p. Barbary Brzezińskiej i Anny Uniszewskiej.
W dniu 6.11.2022r na hali sportowej OSiR odbyły się Mistrzostwa Miasta w piłkę ręczną chłopców. Nasz zespół uległ faworytowi SP16 i zwyciężył z SP5, zajmując 2 miejsce.
Skład drużyny: Marcel Stępień,
Borys Waga, Borys Famulski,
Bartek Adamski,
Karol Napiórkowski,
Ksawery Araszkiewicz,
Daniel Chabielski,
Adam Krasoń,
Franciszek Niemyjski,
Michał Rudnicki,
Wojtek Tosiek
Opiekun: Anna Kalinowska
Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy