II grupa wiekowa (Szkoły podstawowe) – klasy V-VIII
III miejsce – Jakub Koszman
IV miejsce – Oskar Krawczyk
V miejsce – Maria Tręda
Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV i VI zaprezentowali na wystawie szkolnej wykonane przez siebie ozdoby wielkanocne. Zadziwiają one pomysłowością i inwencją twórczą. Możemy obejrzeć między innymi ozdobne jajka, baranki, kurczaki, stroiki czy kartki świąteczne, a wszystko to wykonane różnymi technikami i z różnych, często zaskakujących materiałów.
Uczennica klasy 7c – Natalia Zielińska, odebrała w dniu dzisiejszym nagrodę z rąk Marszałka Sejmiku Wojewódzkiego – Zbigniewa Ziemby, za udział w Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej” w rejonie oddziaływania Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli zdecydowanie TAK! I dlatego też zaangażowali się w projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.
W dniu 06.04.22 odbył się turniej klas czwartych „Dwa ognie usportowione„
W marcu 2022 r. w Piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych, odbył się finał wojewódzkiego konkursu plastycznego „Barwy nastroju”.
Uczennica naszej szkoły Agata Michalak z kl. VIII b, swoim oryginalnym, nastrojowym obrazem zwróciła uwagę jury konkursu i otrzymała wyróżnienie. W konkursie wzięło udział również pięć innych uczennic naszej szkoły, których prace cechowała wielka indywidualność i wysoki poziom artystyczny. Prace te można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w Ośrodku Działań Artystycznych.
Naszym utalentowanym artystkom serdecznie gratulujemy.
W dniu 30.03.2022r. odbyły się Zawody Pływackie Miasta Piotrkowa organizowane przez OSiR.
Rywalizowali uczniowie z 6-ciu szkół szkół podstawowych z klas VI, VII I VIII.
W Eliminacjach Miejskich OTWP naszą szkołę reprezentowali:
Jan Gemel oraz Daria Szczepaniak.
Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki, Kubie jednak brakło dwóch punktów, aby zakwalifikować się do finału. Daria przeszła do finału z największą liczbą punktów i w kolejnym etapie też okazała się najlepsza.
Życzymy powodzenia w Eliminacjach Powiatowych!
Opiekun: Sylwia Budzisz

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia.Dzień ten uchwalono, aby podnosić wiedzę i świadomość społeczną na temat tego zaburzenia. Kwiecień to miesiąc zarezerwowany dla propagowania wiedzy na temat autyzmu. Kolor niebieski to znak rozpoznawczy i nieodłączny towarzysz kampanii. Barwa ta symbolizuje solidarności z osobami z autyzmem.
Zapraszamy do wsparcia podopiecznych fundacji MIASTO KOTÓW w Piotrkowie Trybunalskim.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn