5.04.2024 roku w naszej szkole miała miejsce Akademia z okazji Dnia Patrona.

Uczniowie w wyjątkowy sposób zaprezentowali życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  Przygotowali montaż słowno-muzyczny, wzbogacony o elementy multimedialne. Uczniom towarzyszył chór szkolny pod opieką p. Dagmary Pietrzyk. O oprawę sceniczną zadbała p. Anna Grzywacz.
Nasza szkoła uzyskała status Partnera Programu FitSchool. Platforma FitSchool jest częścią projektu Fundacji Medicover.
Głównym celem Programu FitSchool jest umacnianie potencjału zdrowia dzieci przez podniesienie aktywności fizycznej w warunkach szkolnych, co w efekcie poprawi sprawność krążeniowo - oddechową i zredukuje ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych.
W dniu 09.04.2024 na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 1e wzięli udział we wspólnej wielkanocnej zabawie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w „Easter egg hunt” czyli „polowaniu” na czekoladowe jajeczka.Wielkanocny Zajączek ukrył ponad słodkości.
Dnia 03 kwietnia 2024r. klasa 4b uczestniczyła w warsztatach plastycznych ODA. Dzieci obejrzały wystawę „Artyści Szkła Piotrkowskiego”.
Kwiecień miesiącem autyzmu!

W dniu 26.03.2024r.odbył się Turniej Szachowy  w Szydłowie organizowany przez CRE w ramach akcji "Łódzkie gra w szachy".
We wtorek 26 marca 2024 r. uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli bibliotekarzy wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły "Życie i czasy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki patrona naszej szkoły i czasów w których żył.
26.03.2024r. uczniowie SP2 z Ukrainy oraz z kl. IVb uczcili tradycję - Dzień Kartki Świątecznej. Własnoręcznie wykonali tradycyjne kartki z życzeniami na Wielkanoc. Efekty prac prezentujemy.

Nauczyciel: Alina Wojdal
Piękne, kolorowe karty wielkanocne wykonali uczniowie SP2. Część z nich wzięła udział w konkursach plastycznych.
Wesoła, radosna wielkanocna gromadka, czyli "upcykling" z rolek po papierze w wydaniu uczniów z klasy 7e
19 marca 2024 r. uczniowie klasy 4d i 25 marca 2024 r. uczniowie klasy 4c uczestniczyli w warsztatach plastycznych ODA „Szklane Tradycje, Szklane Inspiracje”.  Dzieci poznały historię piotrkowskich hut szkła oraz obejrzały wystawę „Artyści Szkła Piotrkowskiego”, na której podziwiały szklane dzieła sztuki projektantów szkła użytkowego i artystycznego związanych z Piotrkowem.

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl