10 października uczniowie klasy IIc i IIIe udali się na wycieczkę do Żarek. Zwiedzali: Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn", Manufakturę Słodyczy. Odbyły się warsztaty w Etno Jurze , na których dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi i warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów” gdzie każde dziecko ubrane w twarzowy czepek i fartuszek formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami , a po chwili oczekiwania ze smakiem zjadło.
Społeczność naszej szkoły uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel z tej okazji odbył się 12 października.
To była wspaniała okazja dla uczniów klas 1-3, aby wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi. To także doskonały sposób na rozwijanie talentów plastycznych wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz dzielenia się swoimi pomysłami.
Proces wyboru laureatów był bardzo trudny, jury oceniło prace pod kątem kreatywności, estetyki i zgodności z tematem.
11 października klasy 4a i 4b wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do „Hubisiówki” w pobliżu Niechcic. Kontakt ze zwierzętami, zjazd na tyrolce, ognisko z kiełbaskami - to tylko niektóre atrakcje. Wszyscy wrócili przeszczęśliwi.
Występ dla nauczycieli i uczniów klas 1-3
10-10-2023

Dzień w klapkach

09.10.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole-Dzień w klapkach, zmieniając swoje codzienne obuwie po szkole na klapki lub ciapcie, w których zazwyczaj chodzimy po domu. Dla uczniów, którzy wzięli udział w zabawie był to dzień bez pytania i niezapowiedzianych prac pisemnych. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomysł i mamy nadzieję, że zagości on już na stałe w naszym kalendarzu szkolnym.
 W roku szkolnym 2023/2024 świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Tryb. zgłosiła chęć udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy''. To już czwarta edycja tego popularnego projektu wśród różnych placówek oświatowych.
      Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie kultury, wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji oraz wskazywanie wzorców postępowania, budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
      W trakcie roku szkolnego uczniowie klas 1-3 przebywający w świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami świetlicy będą realizować zadania wynikające z założeń projektu, dostosowane do wieku i możliwości wychowanków.

                                                                  Jeż Justyna
Młodzi bohaterowie

ul. Kostromska 50
e-mail: sp2@sp2.piotrkow.pl